Skontaktuj się z nami
Zadzwoń już teraz: 42 686 84 82 Zobacz na mapie

Elektryka i elektronika samochodowa

Elektryka samochodowa to bardzo ważny element funkcjonowania każdego samochodu. To właśnie od niej zależy, czy uda nam się uruchomić silnik, otworzyć zamek, szyby czy włączyć klimatyzację. Elektryka w samochodzie odpowiada też za działanie oświetlenia samochodowego, alarmu  czy systemów audio w aucie. Obecnie w każdym samochodzie montowanych jest coraz więcej urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Wszystkie współczesne samochody wyposażane są w komputer pokładowy.

Dlatego tak ważna jest diagnostyka systemów elektrycznych w naszych samochodach. Nasi specjaliści przeprowadzą profesjonalną diagnostykę, wykryją usterki, a następnie sprawnie i szybko je usuną. Posiadamy najwyższej jakości urządzenia diagnostyczne oraz serwisujemy samochody wszystkich marek.

Elektryka samochodowa

 • Chcesz zainstalować system antywłamaniowy?
 • Potrzebna Ci diagnostyka komputerowa układów air bag albo abs?
 • Masz zepsuty alternator lub rozrusznik w silniku?Zgłoś się do Auto Centrum Serwisowego! Naprawimy każdą usterkę w elektryce Twojego samochodu. Sprawdź nas w Łodzi 42 686 84 82.

Elektronika samochodowa

Samochody, którymi dziś jeździmy, od tych kilkunastoletnich po najnowocześniejsze, pełne są elektroniki i różnego rodzaju czujników. Komputer pokładowy, układ klimatyzacji, zintegrowana nawigacja, systemy ABS i ESP, kontrola trakcji, kamery cofania, systemy parkowania, jak i elektrycznie opuszczane szyby, a nawet spryskiwacze sterowane są przez liczne układy elektroniczne. Nic więc dziwnego, że naprawa elektroniki samochodowej stała się powszechną usługą również w Auto Centrum Serwisowym w Łodzi.

Modyfikacje komputera samochodowego a praca silnika

Nowoczesne samochody są w dużym stopniu sterowane przez komputery. Co to oznacza? Komputery i oprogramowanie można zmieniać w celu poprawienia osiągów silników.

Zapraszamy do nowego działu Auto Centrum Serwisowego, w którym zajmujemy się:

 • Optymalizacją pracy silników diesla
 • Diagnostyką
 • Sprawdzenie samochodu przed zakupem
 • Naprawą podzespołów elektronicznych
 • Programowaniem, kodowaniem oraz uruchamianiem dodatkowych opcji wyposażenia
 • Usuwaniem DPF
 • Usuwaniem EGR
 • Hamowaniem (sprawdzaniem mocy samochodów).

Optymalizacja pracy silników diesla

Modyfikacja ta polega na zmianie programu sterującego pracą silnika w taki sposób, aby był on bardziej elastyczny, przez co jazda stanie się przyjemniejsza i bardziej ekonomiczna. Jest to bardzo popularna modyfikacja w samochodach pięcioletnich i starszych.

Bardziej elastyczny silnik to przyjemna jazda w trasie oraz po mieście. W niektórych przypadkach kierowcy zauważają również niewielki spadek spalania!

Ze względu na rodzaje silników, można spodziewać się następujących efektów:

 • Silniki turbodoładowane – wzrost mocy do 30%
 • Silniki wolnossące (niedoładowane) – do 10% + spadek zużycia paliwa.

Diagnostyka

Zaawansowane komputery KTS służą nam do bardzo precyzyjnego diagnozowania usterek elektronicznych w samochodach. Poprawnie zdiagnozowana usterka to szybka i relatywnie tania naprawa!

Nie szukaj po omacku! Pamiętaj, że nowoczesne samochody rejestrują w swojej pamięci prawie wszystkie zdarzenia oraz wszystkie błędy.

Sprawdzenie samochodu przed zakupem

Kupujesz samochód? Odwiedź ACS i sprawdź jakie tajemnice kryje jego komputer!

W pamięci samochodu zapisane są wszystkie usterki, często również naprawy oraz kolizje (wystrzelone poduszki etc). Jeśli chcesz kupić pewny samochód, sprawdzenie go komputerem diagnostycznym to podstawa!

Naprawa podzespołów

Elektronika potrafi się zepsuć! Nawet ta najnowsza, dlatego warto odwiedzić nasz serwis w celu sprawdzenia, czy dany moduł jest możliwy do naprawy i czy warto go reanimować.

Moduły nierzadko kosztują kilka tysięcy złotych. Naprawa w takiej sytuacji jest dużo bardziej opłacalna.

Uruchamianie dodatkowych opcji wyposażenia

Dzięki odpowiedniemu sprzętowi możemy modyfikować i rozszerzać dostępne opcje wyposażenia i komfortu. Mogą to być np. na stałe włączone światła do jazdy dziennej, domykanie szyb z kluczyka i wiele innych! Te opcje są bardzo często zapisane w oprogramowaniu i wymagają tylko aktywacji. Warto sprawdzić co jeszcze potrafi Twój samochód!

Specjalizujemy się w samochodach grupy Audi, Volkswagen, Skoda.