Skontaktuj się z nami
Zadzwoń już teraz: 42 686 84 82 Zobacz na mapie

Wymiana rozrządu Łódź w Auto Centrum Serwisowe

Co to jest rozrząd w samochodzie? Rozrząd to bardzo ważny element silnika, który odpowiada za jego prawidłową pracę. Rozrząd w samochodzie jest to najczęściej pasek rozrządu oraz zestaw rolek i napinaczy, które odpowiadają za jego poprawne ułożenie i napięcie. Jak każdy pasek, ulega on po pewnym czasie zmianom wynikającym z pracy w trudnych warunkach i pod dużym obciążeniem. Paski lubią pękać lub gubić „ząbki”.

Co w sytuacji gdy pasek rozrządu pęknie, rozciągnie się lub „zgubi zęby”? Może to doprowadzić do bardzo poważnego uszkodzenia silnika. Naprawa może być bardzo kosztowna lub całkowicie niemożliwa! Brak synchronizacji elementów silnika może doprowadzić na przykład do kolizji między tłokami a zaworami.

Wymiana rozrządu co ile?

Co ile wymiana rozrządu jest konieczna? Każdy kierowca prędzej czy później, będzie musiał zgłosić się na wymianę rozrządu. Naprawę rozrządu najlepiej robić zgodnie z zaleceniami producenta samochodu. Rozrząd wymienia się co określoną liczbę przejechanych kilometrów lub co określoną liczbę lat.

Wymiana rozrządu jest konieczna w samochodach kupionych na rynku wtórnym. Brak wiedzy o przeprowadzonych naprawach może spędzać sen z powiek, a uszkodzenie rozrządu może wystąpić w najmniej spodziewanym momencie, na przykład podczas jazdy na wakacje!

A czy wymiana rozrządu jest konieczna w samochodach nowych? Oczywiście, że tak, szczególnie jeśli zaleca to producent. Wymiana rozrządu to działanie serwisowe przedłużające poprawne działanie silnika.

Łańcuch rozrządu

W niektórych silnikach nie ma paska, jest natomiast łańcuch rozrządu, czy jego też trzeba wymieniać?

Niektórzy twierdzą, że nie, ale łańcuch podobnie jak pasek pracuje w bardzo trudnych warunkach co może powodować jego rozciągnięcie i w efekcie nieprawidłową pracę silnika. Poza tym łańcuch pracuje na kołach zębatych, które wycierają się i tracą swoje parametry, co niestety jest coraz częstsze w nowszych samochodach.

Wymiana rozrządu cena

Czy wymiana rozrządu jest trudna? To zależy od samochodu i od tego jak trudny jest do niego dostęp. W niektórych przypadkach wystarczy zdemontować osprzęt silnika oraz jego przednią osłonę, czasami niezbędne jest dostanie się do tylnych, najbardziej ukrytych części silnika co wiąże się ze sporymi kosztami.

Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu oraz rozległej wiedzy, nasi specjaliści z łatwością oszacują koszt wymiany rozrządu i czas wymiany rozrządu. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji ile wynosi cena wymiany rozrządu.