Skontaktuj się z nami
Zadzwoń już teraz: 42 686 84 82 Zobacz na mapie

Wymiana oleju w ACS Łódź

Wymiana oleju silnikowego zgodnie z zaleceniami producenta samochodu to rutynowe działanie serwisowe, które ma bardzo duże znaczenie dla żywotności silnika, jego prawidłowej pracy a nawet poziomu spalania! Olej silnikowy odpowiada m.in. za prawidłowe smarowanie silnika, jego oczyszczanie a nawet chłodzenie. 

Podczas wymiany oleju silnikowego kluczową kwestią jest właściwy dobór oleju. Olej musi być bowiem przystosowany do naszego samochodu. Jeśli podczas wymiany oleju, dobierzemy zły olej silnikowy, szybko może dojść do zatarcia silnika.

Wymiana oleju co ile?

Kiedy należy wymienić olej? Wymiana oleju silnikowego zazwyczaj jest wpisana w instrukcji samochodu. Nowsze samochody same poinformują nas o konieczności udania się do serwisu. Jeśli jednak nie mamy wiedzy, kiedy wymienić olej, możemy poszukać etykietki pod maską, którą zwyczajowo pozostawiają mechanicy i zapisują na niej przebieg oraz rodzaj oleju silnikowego.

Od czego zależy interwał wymiany oleju? W większości przypadków od tego w jaki sposób samochód jest użytkowany. Im więcej krótkich tras bez dogrzania silnika, tym krótszy okres miedzy wymianami. Częste wymiany oleju są też koniecznie w samochodach z silnikami o wysokiej mocy, a także tych sportowych, ze względu na wysoką moc i zwiększony wysiłek silnika.

Dobierz olej w ACS Łódź

Jaki olej wybrać? Po raz kolejny warto poszukać informacji od producenta samochodu, który najlepiej wie, jakiego rodzaju olej zabezpieczy silnik i przedłuży jego żywotność. W samochodach z rynku wtórnego oraz starszych po raz kolejny z pomocą przyjdzie nam kartka pozostawiona pod maską.

W Auto Centrum Serwisowe mamy pełną ofertę olejów takich producentów jak:

  • Castrol,
  • Liqui Moly,
  • Motul,
  • Mobil

wraz z filtrami producentów takich jak:

  • Mann,
  • Knecht,
  • Filtron,
  • Bosch.

Nasi Klienci często pytają „Czy olej silnikowy można mieszać i dowolnie zmieniać?”. Nie jest to zalecane. W silnikach z większym przebiegiem możliwa jest konieczność przejścia na inny olej silnikowy, ocenę tej sytuacji należy jednak pozostawić doświadczonym specjalistom. Podczas zmiany oleju konieczna jest także wymiana filtra oleju oraz uszczelek.

Wymiana oleju Łódź – cena

Jeśli chcesz prawidłowo zadbać o swój silnik, przyjedź do Auto Centrum Serwisowe Łódź i umów się na wymianę oleju. Wymiana oleju Łódź – cena w ACS wynosi minimum 30 zł. Koszt wymiany oleju silnikowego zależy od marki auta, typu i rodzaju płynu.