Skontaktuj się z nami
Zadzwoń już teraz: 42 686 84 82 Zobacz na mapie

Wymiana filtra powietrza w ACS Łódź

Wymiana filtra powietrza w Auto Centrum Serwisowe Łódź trwa kilkanaście minut i nie jest to duży koszt, szczególnie, że istnieje dużo producentów tzw. zamienników, którzy produkuję filtry w dobrej jakości i cenie. W samochodzie mamy dwa filtry powietrza: jeden jest to filtr powietrza dostarczanego do silnika a drugi do kabiny. Filtry powietrza to proste elementy, które mają wpływ na trwałość silnika oraz jakość powietrza w kabinie pojazdu.

Filtr powietrza odpowiada za wychwycenie cząstek kurzu, pyłu, piasku i inny zanieczyszczeń powietrza, które mogłyby dostać się do silnika. Największe zapylanie na drogach jest w okresie letnim, szczególnie na drogach gruntowych. Wówczas istnieje największe prawdopodobieństwo przedostania się zanieczyszczeń do silnika, co w konsekwencji prowadzi do większego spalania i spadku mocy silnika.

To dlatego tak istotna jest regularna wymiana filtra powietrza. Gdyby tego nie robić, można by przyjąć, że bez filtra powietrza do silnika przedostałoby się 6 kg pyłu w roku przy założeniach, że przebieg roczny to 20 tys. km a spalanie jest na poziomie 8l/100 km.

Filtr powietrza w samochodzie

Gdzie jest filtr powietrza w samochodzie, za co odpowiada i co czego służy? Urządzenie filtrujące powietrze jest zazwyczaj umieszczone w plastikowej puszcze, którą możemy znaleźć z boku silnika. W środku puszki znajdziemy wkład – filtr powietrza – o kształcie prostopadłościanu lub walca.

Filtry powietrza są najczęściej wykonane z jasnego materiału – może to być papier, włóknina lub oba te materiały jednocześnie. Niekiedy włóknina jest nasączana olejem, dzięki czemu ma znakomitą właściwość pochłaniania zanieczyszczeń i pyłów. Filtr ma za zadanie oczyścić powietrze, które dostaje się do silnika.

Filtr powietrza – objawy

Filtr powietrza, tak jak inne filtry w samochodzie, ulega stopniowemu zużyciu. Zużyty i brudny filtr powietrza w samochodzie może doprowadzić do pracy silnika w trybie awaryjnym oraz do uszkodzeń – cylindrów, tłoków czy pierścieni.

Kierowcy często pytają: czy filtr powietrza ma wpływ na moc i czy filtr powietrza ma wpływ na spalanie? Odpowiedź brzmi: tak! Zanieczyszczony lub po prostu zapchany filtr powietrza ma typowe objawy, które można szybko zauważyć: jest to większe spalanie oraz spadek mocy silnika. Jeśli nie będziemy regularnie wymieniać filtra powietrza może to doprowadzić do jego zatkania i szybszego zużywania elementów silnika.

Co ile wymieniać filtr powietrza?

Jak często wymieniać filtr powietrza w samochodzie? Kiedy najlepiej wymienić filtr? Co ile przeprowadzić wymianę?

Wymiana filtra powietrza powinna zostać przeprowadzona co 15-20 tys. przejechanych kilometrów. W przypadku kiedy auto jest często eksploatowane na drogach gruntownych lub w dużym mieście często stoi w korkach, to filtr powietrza może się zużyć zdecydowanie wcześniej. Dobrom praktykom jest, podobnie jak w przypadku filtra paliwa, wymiana filtra powietrza przynajmniej raz do roku.

Wymiana filtra powietrza Łódź

Jak wymienić filtr powietrza w samochodzie? Zalecamy, aby zlecić to zadanie specjalistom. Wymieniając filtr powietrza należy być ostrożnym i wykonać to dokładnie, żeby zawartość brudnego filtra nie dostała się do wnętrza silnika. W Auto Centrum Serwisowe wymiana filtra powietrza trwa od 20 minut do nawet 1,5 h. Ponadto otrzymujesz od nas roczną gwarancję na wykonaną usługę.

Jaki filtr powietrza do samochodu wybrać? W ACS Łódź pomagamy dobrać odpowiedni filtr powietrza do Twojego samochodu. Filtry są bowiem przeznaczone do konkretnych modeli samochodów oraz silników. Dobór właściwego filtra powietrza zależy od jego przepustowości, bo zarówno za mała jak i za duża przepustowość może negatywnie wpływać na pracę silnika.

Wymiana filtra powietrza daje „odetchnąć” silnikowi. Usunięcie brudnego filtra i wstawienie czystego filtra powietrza ulepsza pracę silnika, zmniejsza zużycie paliwa oraz zwiększa moc.

Wymiana filtra powietrza – cena

Wymiana filtra paliwa w ACS Łódź nie jest droga. Cena robocizny wymiany filtra powietrza zaczyna się od 20 zł. Sprawdź nasz aktualny cennik. W naszym serwisie możesz zamówić też oryginalne i zamienne części samochodowe, w tym m.in. nowy filtr paliwa.

Pomożemy Ci dobrać dobry filtr powietrza pasujący do Twojego auta. Współpracujemy z największymi dostawcami części, więc możemy zaproponować konkurencyjne ceny. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami – zadzwoń pod numer + 42 686 84 82 lub napisz na adres: recepcja@acserwisowe.pl.