Skontaktuj się z nami
Zadzwoń już teraz: 42 686 84 82 Zobacz na mapie

Wymiana filtra paliwa w ACS Łódź

Wymiana filtra paliwa to jedna z podstawowych usług, którą wykonuje się w pojazdach wyposażonych w silniki benzynowe lub diesla. Wszystkie filtry w samochodzie trzeba regularnie wymieniać, żeby zapobiec poważnym awariom. Filtr paliwa odpowiada za oczyszczanie paliwa z zanieczyszczeń i wody. Usługa wymiany filtra paliwa jest dostępna w serwisie ACS Łódź.

Praca silnika i jego stan w dużej mierze zależy od jakości paliwa. Zanieczyszczone paliwo może spowodować poważne usterki takie jak: uszkodzenie wtryskiwaczy, zapowietrzenie czy korozję układu paliwowego. To dlatego tak ważna jest regularna wymiana filtra paliwa.

Gdzie jest filtr paliwa w samochodzie?

Kierowcy często pytają gdzie jest filtr paliwa? Filtr paliwa w silnikach spalinowych umieszczony jest zwykle – w okolicy kielichów kolumn MacPhersona lub ściany komory silnika albo pod spodem auta w okolicach zbiornika paliwa lub wzdłuż przewodów paliwowych (pojazdy starszego typu).

W nowszych autach filtr paliwa jest to najczęściej metalowa puszka, do której dochodzą przewody paliwowe. Czasem są wymieniane w całości, a w niektórych autach wyłącznie zmieniany jest sam wkład filtra. Filtry paliwa są wykonane z włókniny lub specjalistycznej bibuły, które nie przepuszczają zanieczyszczeń.

Czytaj też: Wymiana oleju silnikowego w Auto Centrum Serwisowe Łódź

Zużyty filtr paliwa – objawy

Zużyty filtr paliwa ma ogromny wpływ na prawidłową układu paliwowego. Jak rozpoznać brudny i zapchany filtr paliwa? Objawy można rozpoznać w codziennej jeździe – jest to na przykład: spadek mocy silnika czy „szarpanie”. Zapchany filtr paliwa przez zanieczyszczenia może doprowadzić do takich poważnych następstw, jak awaria wtryskiwaczy czy pompy paliwowej, a nawet do korozji elementów układu paliwowego. Dlatego tak ważna jest regularna wymiana filtra paliwa.

Co ile wymieniać filtr paliwa?

Jak często wymieniać filtr paliwa? Co ile wymiana i kiedy wymienić filtr paliwa? W odpowiedzi na te pytania największe znaczenie mają zalecenia producenta auta – zazwyczaj zalecają oni wymienić filtr paliwa co daną liczbę przejechanych kilometrów (wynosi ona zazwyczaj od 40 do 60 tys. km). W starszych modelach zalecano zamianę filtra paliwa co około 30 tys. km.

Czasem filtr paliwa lepiej jest wymieniać częściej, niż zalecają producenci, żeby nie doprowadzić do usterki układu paliwowego lub silnika. Standardem jest wymiana filtra paliwa raz w roku lub przynajmniej raz w przeciągu dwóch lat. Najlepiej dokonać wymiany filtra paliwa przed nadejściem zimy.

Wymiana filtra paliwa Łódź

Jak wymienić filtr paliwa w swoim samochodzie? Wymianę zalecamy zlecić doświadczonym mechanikom, ponieważ konieczne będzie podniesienie samochodu, wykorzystanie specjalistycznych narzędzi oraz odpowiednie podłączenie przewodów paliwowych do nowego filtra. Pomyłka przy podłączeniu przewodów może mieć nieodwracalne skutki dla pracy silnika. Wymiana filtra paliwa musi być wykonana dokładnie, aby nie dochodziło do wycieków paliwa lub zapowietrzenia układu.

W ACS dokonasz wymiany filtra paliwa w silnikach typu: benzyna oraz diesel. Wymiana jest szybka i trwa od 15 do 30 minut. Ponadto otrzymujesz od nas roczną gwarancję na wykonaną usługę.

W Auto Centrum Serwisowe wykonujemy wymianę filtra paliwa we wszystkich rodzajach pojazdów. Do samochodów w których najczęściej dokonujemy wymiany filtra paliwa należą:

 • volkswagen passat i golf,
 • opel astra, vectra, insygnia,
 • ford focus i mondeo,
 • mercedes,
 • audi,
 • bmw,
 • peugeot,
 • toyota,
 • skoda,
 • seat,
 • mazda,
 • fiat,
 • kia,
 • hyundai,
 • nissan i inne.

Wymiana filtra paliwa – cena w ACS Łódź

Ile kosztuje wymiana filtra paliwa w Auto Centrum Serwisowe? Koszt wymiany filtra paliwa nie jest wysoki i zaczyna się już od 40 zł. Cena wymiany filtra paliwa różni się ze względu na markę samochodu i poziom skomplikowania wymiany części. Sprawdź nasz cennik.

W ACS Łódź możesz też kupić nowy filtr paliwa do swojego samochodu. W ofercie mamy filtry paliwa renomowanych producentów. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami – zadzwoń pod numer + 42 686 84 82 lub napisz na adres: recepcja@acserwisowe.pl.