Skontaktuj się z nami
Zadzwoń już teraz: 42 686 84 82 Zobacz na mapie

Wymiana klocków hamulcowych w serwisie ACS Łódź

Wymiana klocków hamulcowych to podstawowa naprawa bieżąca samochodu, którą powinno wykonywać się regularnie dla własnego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Klocki hamulcowe składają się z płytki nośnej oraz okładziny ciernej. W samochodzie odpowiadają za zmniejszanie prędkości i hamowanie. 

Klocki hamulcowe, tak jak inne elementy samochodu, ulegają zużyciu i wtedy konieczna jest wymiana klocków hamulcowych. Kierowcy często zadają sobie pytanie: „wymiana klocków hamulcowych – co ile?„. Klocki powinny być zmieniane dwa razy w ciągu okresu „życia” tarczy hamulcowej. A jak rozpoznać, że przyszedł czas na wymianę klocków hamulcowych?

Większość klocków ma zamontowane specjalne blaszki, które podczas hamowania wydają metaliczny dźwięk, który oznacza, że przyszedł czas na ich wymianę. Klocki hamulcowe, które nie mają blaszek, piszczą w czasie hamowania pojazdu.

Jak sprawdzić stan klocków hamulcowych? W większości przypadków klocki hamulcowe uzbrojone są w dodatkowy czujnik, który monitoruje ich stan. Kiedy klocki zaczynają się „kończyć” na zegarach pojawia się odpowiednia ikona informująca o tym kierowcę.

Stan hamulców jest określany między innymi podczas wizyty na stacji diagnostycznej. Specjalistyczne urządzenia badają siłę hamowania na każdym kole

Wymiana klocków hamulcowych Łódź

Wymiana klocków hamulcowych Łódź jest dostępna w naszym serwisie. W Auto Centrum Serwisowe sprawdzamy stan klocków hamulcowych i tarcz przy każdej wizycie, również podczas wymiany opon na letnie lub zimowe. Gdy konieczna będzie wymiana tarcz i klocków, poinformujemy cię o tym.

Oprócz wymiany klocków hamulcowych, nasi specjaliści sprawdzą również stan całego układu hamulcowego, przewodów elastycznych i sztywnych, wycieki z tłoczków i cylinderków, a także poziom płynu hamulcowego. Jeśli występuje tzw. „bicie” na kierownicy, sprawdzimy również czy tarcze są proste i czy wymagają wymiany.

Wymiana klocków hamulcowych cena

Ile kosztuje wymiana klocków hamulcowych? Koszy jest uzależniony od marki samochodu, stylu jazdy kierowcy i marki producenta klocków. Cena w ACS Łódź wynosi odpowiednio:

  • wymiana klocków hamulcowych tył (komplet) – od 70 zł
  • wymiana klocków hamulcowych przód (komplet) – od 50 zł

W naszej ofercie mamy klocki hamulcowe wszystkich producentów. Dla Ciebie dobierzemy te odpowiednie, w zależności od tego czy spokojnie jeździsz po mieście, czy raczej ze sportowym zacięciem pokonujesz kolejne kilometry.

Jeśli nie lubisz kiedy Twoja felga brudzi się od pyłu z klocków, możemy zaproponować Ci ceramiczne zestawy hamulcowe specjalnie dla Twojego samochodu. W ACS Łódź kupisz również środki do czyszczenia kół z pyłu i konserwacji felg.