Skontaktuj się z nami
Zadzwoń już teraz: 42 686 84 82 Zobacz na mapie

Naprawa skrzyni biegów Łódź w serwisie ACS

Naprawa skrzyni biegów to jedna z kluczowych i ważnych napraw w samochodzie. Czy skrzynia biegów może ulec uszkodzeniu? Oczywiście, że tak, jeśli nie jest odpowiednio użytkowana i serwisowana. Zarówno w nowych samochodach jak i autach używanych, producent określa, co jaki czas należy wymienić olej do skrzyni biegów wraz z filtrem. Brak wymiany oleju do skrzyni biegów skutkuje awarią i blokadą skrzyni biegów.

Jak ocenić czy konieczna jest naprawa skrzyni biegów? Najczęstszymi objawami, wskazującymi na uszkodzenie skrzyni biegów i jej naprawę są:

  • szarpanie,
  • wyskakiwanie biegu,
  • zrzucanie biegu (automatyczna skrzynia biegów),
  • wycieki oleju
  • wycie skrzyni biegów.

Może to być spowodowane uszkodzeniem kół zębatych, ubytkiem oleju, nieszczelnościami.

Naprawa skrzyni biegów Łódź

Co zrobić kiedy skrzynia biegów ulegnie uszkodzeniu? W Auto Centrum Serwisowe ACS Łódź zajmujemy się naprawą skrzyni biegów ręcznych i automatycznych.  Skrzynie biegów automatyczne są szczególnie narażone na uszkodzenia ze względu na ich skomplikowaną budowę. Dzisiejsze automaty posiadają zaawansowaną elektronikę, która steruje ich pracą. Zarówno część mechaniczną jak i elektroniczną naprawiamy i diagnozujemy w Auto Centrum Serwisowym.

Naprawa skrzyni biegów – olej do skrzyni biegów

Dlaczego trzeba wykonać zabieg wymiany oleju do skrzyni biegów? Skrzynia biegów podobnie jak silnik, zbudowana jest z elementów metalowych, które mimo smarowania trą o siebie. Efektem tego tarcia jest powstawanie opiłków, które zanieczyszczają olej w skrzyni biegów i utrudniają jego rozprowadzanie.

A jak wygląda sprawa skrzyni biegów, które są zalane olejem longlife? Dotyczy to głównie starszych modeli samochodów, jednak  w większości przypadków wymiana oleju w skrzyni biegów, przynosi poprawę osiągów samochodu i płynności zmiany biegów, dlatego warto taki zabieg przeprowadzić w profesjonalnym serwisie samochodowym.

Regeneracja skrzyni biegów Łódź

W Auto Centrum Serwisowe, w ramach regeneracji skrzyni biegów Łódź, wykonujemy: wymianę oleju w skrzyni biegów oraz wymianę zestawu sprzęgła obejmującą: tarcze sprzęgła, docisk, łożysko lub wysprzęglik, a w silnikach diesla również koło dwumasowe.

Skąd wiadomo, że nadeszła pora naprawę skrzyni biegów? Regeneracja skrzyni biegów jest konieczna, gdy: samochód ma mniej mocy, gorzej przyspiesza, słabo pokonuje wzniesienia, pedał sprzęgła „łapie wysoko”, pracuje bardzo ciężko lub wręcz przeciwnie – „wpada” do samego końca.

Nie wolno bagatelizować tych objawów. W skrajnych przypadkach krytyczna awaria skrzyni biegów może wystąpić podczas długiej podróży i oznacza konieczność kosztownego transportu na lawecie!