Skontaktuj się z nami
Zadzwoń już teraz: 42 686 84 82 Zobacz na mapie

Wymiana płynu chłodniczego (płynu do chłodnicy) w ACS Łódź

Płyn do chłodnicy to jeden z najistotniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Płyn chłodniczy ma do spełnienia ważne zadanie – musi utrzymać odpowiednią temperaturę silnika w czasie jego intensywnej pracy. Gdy płynu do chłodnicy samochodowej jest za mało lub w zbiorniku znajduje się stary płyn chłodniczy, może to prowadzić do przegrzewania się silnika, a w dalszej kolejności do jego awarii.

Aby uniknąć problemów z układem chłodzenia, ważna jest regularna wymiana płynu chłodzącego silnik. Można ją wykonać w Auto Centrum Serwisowe w Łodzi.

Płyn chłodniczy

Płyn do chłodnicy w czasie jazdy może osiągać temperaturę powyżej 100 stopni Celsjusza. Taka temperatura pozwala zminimalizować zużycie elementów silnika i wpływać na jego wydajność. Warte podkreślenia, jest to, że płyn chłodniczy chroni też chłodnicę i inne elementy metalowe przed korozją.

Jaki jest skład płynu chłodniczego? Jest to uzależnione od danego rynku. W Europie płyny chłodnicze to zazwyczaj: 50% woda zdemineralizowana, 49% alkohol polihydroksylowy i 1 % antykorozyjne środki chemiczne. Do chłodnic i układu chłodzenia stosuje się następujące rodzaje cieczy:

  • gotowe płyny chłodnicze,
  • koncentraty płynów,
  • wodę zdemineralizowaną lub destylowaną.

Płyn chłodniczy trzeba regularnie sprawdzać i wymieniać. Jak sprawdzić płyn chłodniczy, kiedy należy go wymieniać, jak uzupełnić płyn chłodniczy, jaki płyn do chłodnicy dolać – piszemy o tym poniżej.

Wymiana płynu chłodzącego

Kiedy wymienić płyn chłodzący? Wymiana płynu w chłodnicy jest uzależniona od typu płynu lub producenta auta. Zazwyczaj to 2 lata, choć zdarzają się też płyny chłodzące, które producenci zalecają wymieniać co 5 lat. Jeśli chodzi o rodzaj stosowanej cieczy, to płyn chłodniczy z oznaczeniem IAT należy zmieniać do 2 lata, a z oznaczeniem OAT do 5 lat.

jak wymienić płyn chłodniczy? Najpierw trzeba spuścić stary płyn chłodniczy, który musi być potem odpowiednio zutylizowany, wymienić uszczelkę i wlać precyzyjnie nowy płyn lub odpowiedni koncentrat rozmieszany z wodą zdemineralizowaną. Cały zabieg trzeba wykonać na zimnym silniku.

Co ile należy uzupełnić płyn chłodniczy? Najlepiej kontrolować na bieżąco poziom płynu w zbiorniku  wyrównawczym. Poziom płynu do chłodnicy powinien się znajdować pomiędzy oznaczeniami MIN i MAX. W przypadku jakichkolwiek trudności ze sprawdzeniem stanu i poziomu płynu do chłodnicy, warto poprosić o pomoc mechanika samochodowego.

Wymiana płynu chłodzącego w ACS Łódź – cena

W Auto Centrum Serwisowe Łódź wykonujemy wymianę płynu chłodniczego „od ręki”. Ponadto sprawdzamy szczelność chodnicy i układu chłodzenia, dobieramy odpowiedni rodzaj płynu do Twojego auta i dbamy o utylizację starego płynu. Zlecając wymianę płynu w naszym serwisie masz gwarancję, że zostanie ona przeprowadzona starannie przez doświadczonego mechanika. Koszt wymiany płynu chłodzącego w ACS Łódź zaczyna się od 60 zł. Cena obejmuje robociznę oraz nowy płyn do chłodnicy. Sprawdź nasz aktualny cennik.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się z naszym serwisem – zadzwoń pod numer + 42 686 84 82 lub napisz na adres: recepcja@acserwisowe.pl.