Skontaktuj się z nami
Zadzwoń już teraz: 42 686 84 82 Zobacz na mapie

Wulkanizacja, wymiana opon i sprzedaż opon

Auto Centrum Serwisowe Łódź oferuje kompleksowe usługi związane z oponami samochodowymi. Wulkanizacja, wymiana opon, sprzedaż opon, prostowanie felg, wyważanie i przechowywanie opon w przystępnych cenach. 

Wulkanizacja Łódź – naprawa opon w ACS

Czy jeśli z Twojej opony uszło powietrze oznacza to, że jest ona już do wyrzucenia? Oczywiście, że nie. Brak powietrza w oponie może być spowodowany uszkodzeniem ale również skrzywioną felgą, zepsutym zaworkiem lub bardzo niefortunnym wjechaniem w dziurę na drodze. W każdym z tych przypadków należy sprawdzić dokładnie przyczynę uciekania powietrza.

Skąd biorą się dziury w oponach? Oczywiście są one wynikiem wbijania się w oponę różnego rodzaju przedmiotów. Zdarza się, że jest to mały gwóźdź, ale rekordziści odwiedzający nasz serwis mieli w swoich kołach również dużo większe okazy jak np. śruby, druty czy kawałki metali. Jak to możliwe, że tego rodzaju przedmioty wbijają się z łatwością w oponę? W większości przypadków wynika to z „podbicia” gwoździa, co powoduje jego ustawienie się do pionu i uzyskanie idealnej pozycji do przebicia opony.

Czy takie przebicia są groźne dla opony? Jeśli ciało obce wbije się w oponę pod kątem prostym do bieżnika, naprawa jest prawie zawsze możliwa. Niektóre techniki nie wymagają nawet zdejmowania opony z felgi. Większy problem pojawia się kiedy gwóźdź wbija się w bok opony lub jej „kant”. Wtedy naprawa może być problematyczna lub nieskuteczna ponieważ te części opon przenoszą duże obciążenia.

W obydwu przypadkach możecie Państwo liczyć na fachową ekspertyzę i naprawę uszkodzenia w Auto Centrum Serwisowym.

Sprawdź nasz cennik: Wulkanizacja – aktualny cennik ACS Łódź

Wymiana opon Łódź – opony zimowe

Okresowa wymiana opon Łódź to temat, który dwa razy w roku powoduje, że setki tysięcy kierowców ruszają do serwisów opon w celu przygotowania się do zimy lub wiosny/lata.

Jeśli nie chcesz tracić czasu, chcesz poczekać na wymianę opon w komfortowym miejscu, chcesz, aby zmiana opon została wykonana fachowo za rozsądną cenę, zapraszamy do Auto Centrum Serwisowego przy ul. Przybyszewskiego 199/205.

Każdej zimy kierowcy z niepokojem wyczekują pierwszych opadów śniegu. Choć zima straciła ostatnio na srogości, to temperatury regularnie spadają poniżej 5 stopni, co jest wystarczającym powodem, aby przeprowadzić zmianę opon na zimowe.

Wymiana opon na zimowe to świadome działanie dla bezpieczeństwa osób podróżujących samochodem. Opony zimowe są tak skonstruowane, by radzić sobie ze śniegiem i lodem, skracają drogę hamowania w trudnych warunkach. Opony zimowe dają duży komfort codziennej jazdy bez martwienia się, kiedy wreszcie spadnie śnieg.

Zimowe ogumienie daje pewność, że samochód nie zmieni toru jazdy, pomoże też wyjechać rano z zaśnieżonego miejsca. W skrajnych przypadkach oblodzenia nawierzchni, opona zimowa znacznie zwiększy przyczepność i ułatwi poruszanie się.

Auto Centrum Serwisowe jako wieloletni serwis opon w Łodzi, posiada niezbędne i fachowe doświadczenie w sprzedaży opon zimowych i wymiany opon na zimowe. Gwarantujemy, że dobra zimowa opona nie może być w żaden sposób porównywana z oponą letnią w warunkach zimowych. Jakość jazdy jest skrajnie różna.

Jeśli posiadają Państwo opony zimowe, zapraszamy do ACS, gdzie sprawdzimy stan opon oraz zamontujemy je przed rozpoczęciem sezonu. Dla Państwa wygody przygotowaliśmy dużą, profesjonalną przechowalnię opon, dzięki której wydłuży się żywotność opon (ze względu na właściwy sposób magazynowania).

Jeśli opony nie nadają się do dalszej eksploatacji, zaoferujemy największy wybór opon w szerokim zakresie cenowym! Każdy znajdzie coś dla siebie, począwszy od małych aut miejskich, skończywszy na samochodach sportowych i dostawczych!

Nie czekaj w kolejce! Umów się online na wymianę opon na konkretną godzinę!

Wymiana opon Łódź – opony letnie

Kierowcy nie przejmują się rosnącymi temperaturami, tak jak spadającymi, ale lekceważenie wiosny jest tak samo nierozsądne, jak lekceważenie pierwszych oznak zimy! Opony letnie są optymalnym wyborem w okresie od kwietnia do października.

Pamiętaj, że każda opona ma swoją charakterystykę, która jest właściwa dla konkretnych temperatur. Opony zimowe bardzo szybko zużywają się w wysokich temperaturach. Bardzo miękkie mieszanki mogą się nawet „rozmazywać” na asfalcie podczas manewrowania! Dlatego trzeba postawić na wymianę opon na letnie po rozpoczęciu wiosny.

Wiosna i lato to okresy wyjazdów na wakacje, dalekich podróży, dlatego warto wyposażyć samochód w sprawdzone ogumienie. Jeśli masz już  opony, sprawdzimy dokładnie ich stan przed wymianą opon na letnie. Jeśli potrzebne są nowe opony, możesz je zamówić w naszym warsztacie samochodowym. W ACS Łódź mamy największy wybór opon do każdego rodzaju samochodu.

Wulkanizacja felgi – naprawa felg w Łodzi

Co zrobić jeśli powietrze ucieka ze skrzywionej felgi? W takiej sytuacji niezbędny będzie demontaż opony i prostowanie felgi na specjalistycznej maszynie. W większości przypadków felgę daje się wyprostować. Dla wymagających klientów mamy w ofercie rekonstrukcję felg polegającą na uzupełnieniu ubytków w jej bryle.

Po wyprostowaniu felgi, opona wraca na swoje miejsce. Czasami jednak uciekające powietrze to tylko wina zaworka w wentylu felgi. Naprawa w naszym serwisie wulkanizacji jest szybka. Klient wyjeżdża z serwisu już po parunastu minutach.

Co w przypadku rozcięcia / uszkodzenia konstrukcji opony przy wjechaniu w dziurę? W tej sytuacji naprawa opony nie jest możliwa. Uszkodzenie konstrukcji opony dyskwalifikuje ją z dalszej eksploatacji i jest skrajnie niebezpieczne dla zdrowia i życia podróżujących pojazdem. Jednak i na ten problem mamy rozwiązanie. W Auto Centrum Serwisowym znajdziecie Państwo największy wybór opon do samochodów wszystkich marek i rodzajów. Oferujemy opony letnie i zimowe w doskonałych cenach!

Warto pamiętać, że po każdym zdjęciu opony z felgi i jej ponownym założeniu, niezbędne jest poprawne wyważenie koła. Tą usługę również realizujemy w ACS. Zapraszamy wszystkich posiadaczy samochodów z felgami w rozmiarach od 13 do 22 cali!

Zobacz też: Sklep z częściami samochodowymi ACS Łódź