Skontaktuj się z nami
Zadzwoń już teraz: 42 686 84 82 Zobacz na mapie

Filtr DPF – wymiana i regeneracja filtra cząstek stałych

Filtry DPF (z angielskiego – diesel particulate filter) montowane w samochodach z silnikiem diesla, filtry DPF stały się utrapieniem dla sporej grupy kierowców. Filtry DPF / FAP bardzo często się zapychają, przez co silnik ma coraz mniej „mocy” i trafi wydajność. Rozwiązaniem jest usuwanie filtra DPF, które można wykonać kompleksowo w naszym warsztacie samochodowym.

Czym jest filtr DPF?

Co to jest DPF? DPF to filtr cząstek stałych układu wydechowego w samochodzie, który pochłania produkty spalania oleju napędowego w postaci sadzy. Jest to bardzo pożyteczny element układu wydechowego, dzięki któremu powietrze jest wolne od tego rodzaju zanieczyszczeń, ale również jeden z najbardziej podatnych na awarię.

W zależności od konstrukcji, filtr DPF może pochłaniać od 85% do 100% zanieczyszczeń w fazie stałej. W części pojazdów stosuje się filtry cząstek stałych – jednorazowe wymagające wymiany po każdym zapełnieniu, w innych zastosowano rozwiązanie filtrów cząstek stałych samooczyszczających. Oznacza to, że po zapełnieniu następuje katalityczne spalanie sadzy, które nazywa się regeneracją pasywną.

O ile sadze ulegają wypaleniu, to popioły będące efektem spalania słabej jakości paliwa, oleju czy zużycia silnika, odkładają się nieodwracalnie w filtrze DPF i nie mogą być usunięte.

W Auto Centrum Serwisowe oferujemy takie zabiegi jak: czyszczenie DPF filtra cząstek stałych, wymiana filtra DPF, wypalanie DPR czy usuwanie DPF z pamięci komputera w aucie.

Regeneracja filtra DPF

Wymiana lub regeneracja filtra DPF wydaje się być łatwą operacją. Jeśli chcesz mieć pewność, że usługa zostanie wykonana w 100% poprawnie, odwiedź Auto Centrum Serwisowe.

Ponieważ przed rozpoczęciem prac możecie liczyć Państwo na precyzyjną analizę problemu wraz z oceną skuteczności przeprowadzonych prac. Jeśli nie chcecie Państwo usuwać filtra DPF, polecamy regenerację za pomocą specjalnych preparatów chemicznych.

Sprawdź naszą ofertę w zakresie: Elektryka i elektronika samochodowa