Najważniejszym parametrem samochodu jest moc i przyspieszenie. Ale czy hamowanie nie jest równie ważne?

Wymiana klocków hamulcowych to podstawowa naprawa bieżąca, którą powinno wykonywać się regularnie dla własnego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Dla wszystkich jasne jest, że prawidłowo pracujący hamulec roboczy to podstawa. Wymiana klocków powinna odbywać się dwa razy w ciągu okresu życia tarczy hamulcowej.

Jak sprawdzić stan klocków hamulcowych? W większości przypadków klocki hamulcowe uzbrojone są w dodatkowy czujnik, który monitoruje ich stan. Kiedy klocki zaczynają się „kończyć” na zegarach pojawia się odpowiednia ikona informująca o tym kierowcę.

Stan hamulców jest określany między innymi podczas wizyty na stacji diagnostycznej. Specjalistyczne urządzenia badają siłę hamowania na każdym kole.

W Auto Centrum Serwisowym sprawdzamy stan hamulców przy każdej wizycie, również podczas zmiany opon na letnie/zimowe.

Czy klocki mogą zużywać się przedwcześnie? Tak, może to być spowodowane na przykład zablokowanym hamulcem, skrzywioną tarczą hamulcową itp.

Jeśli nadszedł czas na wymianę klocków, zapraszamy do Auto Centrum Serwisowego. Nasi specjaliści sprawdzą również stan całego układu hamulcowego, przewodów elastycznych i sztywnych, wycieki z tłoczków i cylinderków a także poziom płynu hamulcowego. Jeśli występuje tzw. „bicie” na kierownicy, sprawdzimy również czy tarcze są proste i czy wymagają wymiany.

W naszej ofercie mamy klocki hamulcowe wszystkich producentów, dobierzemy odpowiednie specjalnie dla Ciebie w zależności od tego czy spokojnie jeździsz po mieście, czy raczej ze sportowym zacięciem pokonujesz kolejne kilometry.

Jeśli nie lubisz kiedy Twoja felga brudzi się od pyłu z klocków, możemy zaproponować Ci ceramiczne zestawy hamulcowe specjalnie dla Twojego samochodu.

Stacjonarnie w ACS kupisz również środki do czyszczenia kół z pyłu i konserwacji felg.

CategoryUncategorized
acs-ue

Bądź z nami w kontakcie:     

Call Now Button