Wulkanizacja Łódź w Auto Centrum Serwisowe

Serwis wulkanizacji w Łodzi

Masz problem z oponą? Skorzystaj z pomocy serwisu wulkanizacji opon Auto Centrum Serwisowego w Łodzi przy ul. Przybyszewskiego 199/205. Zajmujemy się kompleksowym serwisowaniem ogumienia i naprawiamy opony w każdym samochodzie.

Wulkanizacja opon – naprawa opon w Łodzi

Czy jeśli z Twojej opony uszło powietrze oznacza to, że jest ona już do wyrzucenia? Oczywiście, że nie. Brak powietrza w oponie może być spowodowany uszkodzeniem ale również skrzywioną felgą, zepsutym zaworkiem lub bardzo niefortunnym wjechaniem w dziurę na drodze. W każdym z tych przypadków należy sprawdzić dokładnie przyczynę uciekania powietrza.

Skąd biorą się dziury w oponach? Oczywiście są one wynikiem wbijania się w oponę różnego rodzaju przedmiotów. Zdarza się, że jest to mały gwóźdź, ale rekordziści odwiedzający nasz serwis mieli w swoich kołach również dużo większe okazy jak np. śruby, druty czy kawałki metali. Jak to możliwe, że tego rodzaju przedmioty wbijają się z łatwością w oponę? W większości przypadków wynika to z „podbicia” gwoździa, co powoduje jego ustawienie się do pionu i uzyskanie idealnej pozycji do przebicia opony.

Czy takie przebicia są groźne dla opony? Jeśli ciało obce wbije się w oponę pod kątem prostym do bieżnika, naprawa jest prawie zawsze możliwa. Niektóre techniki nie wymagają nawet zdejmowania opony z felgi. Większy problem pojawia się kiedy gwóźdź wbija się w bok opony lub jej „kant”. Wtedy naprawa może być problematyczna lub nieskuteczna ponieważ te części opon przenoszą duże obciążenia.

W obydwu przypadkach możecie Państwo liczyć na fachową ekspertyzę i naprawę uszkodzenia w Auto Centrum Serwisowym.

Wulkanizacja felgi – naprawa felg w Łodzi

Co zrobić jeśli powietrze ucieka ze skrzywionej felgi? W takiej sytuacji niezbędny będzie demontaż opony i prostowanie felgi na specjalistycznej maszynie. W większości przypadków felgę daje się wyprostować. Dla wymagających klientów mamy w ofercie rekonstrukcję felg polegającą na uzupełnieniu ubytków w jej bryle.

Po wyprostowaniu felgi, opona wraca na swoje miejsce. Czasami jednak uciekające powietrze to tylko wina zaworka w wentylu felgi. Naprawa w naszym serwisie wulkanizacji jest łatwa i szybka. Klient wyjeżdża z serwisu już po parunastu minutach.

Co w przypadku rozcięcia / uszkodzenia konstrukcji opony przy wjechaniu w dziurę? W tej sytuacji naprawa opony nie jest możliwa. Uszkodzenie konstrukcji opony dyskwalifikuje ją z dalszej eksploatacji i jest skrajnie niebezpieczne dla zdrowia i życia podróżujących pojazdem. Jednak i na ten problem mamy rozwiązanie. W Auto Centrum Serwisowym znajdziecie Państwo największy wybór opon do samochodów wszystkich marek i rodzajów. Oferujemy opony letnie i zimowe w doskonałych cenach!

Warto pamiętać, że po każdym zdjęciu opony z felgi i jej ponownym założeniu, niezbędne jest poprawne wyważenie koła. Tą usługę również realizujemy w ACS. Zapraszamy wszystkich posiadaczy samochodów z felgami w rozmiarach od 13 do 22 cali!

Czytaj także: Wymiana opon Łódź w Auto Centrum Serwisowe