Skontaktuj się z nami
Zadzwoń już teraz: +42-686-84-82 Zobacz na mapie

Chiptuning Łódź

Chiptuning (chip tuning) to zabieg polegający na zwiększeniu mocy silnika w samochodzie. Kompleksowy chip tuning w Łodzi można wykonać w Auto Centrum Serwisowe przy ul. Przybyszewskiego. Po wykonaniu tuningu kreatora mocy silnika, samochód zużywa mniej paliwa, jest szybszy i bezpieczniejszy.

Chip tuning Łódź – modyfikacja silnika

W samochodach z silnikami diesla można poprzez chiptuning i modyfikację oprogramowania zwiększyć moc nawet o 30%. Szczególnie podatne na modyfikacje są samochody wyprodukowane po roku 2004.

Ze względu na rodzaje silników, po przeprowadzeniu chip tuningu można spodziewać się następujących efektów:

  • Silniki turbodoładowane – do 30%
  • Silniki wolnossące (niedoładowane) – do 10% + spadek zużycia paliwa.

Taka modyfikacja to podniesienie komfortu jazdy oraz bezpieczeństwa podróżujących. Poprawnie wykonany tuning mocy silnika pozwoli też na zaoszczędzenie paliwa. Cała operacja polega na wykorzystaniu „zapasu” w stosunku do maksymalnej wydajności o mocy silnika, celowo pozostawionego przez producenta samochodu.

Chiptuning – opinie

Dlaczego w internecie znajdziesz opinie, że chiptuning jest nieopłacalny? W większości przypadków jest to kwestia źle wykonanej modyfikacji lub wykonanej z wykorzystaniem programów/podzespołów zakupionych od nieautoryzowanych sprzedawców. Poprawnie wykonany chiptuning rozpoczyna się od diagnostyki danego samochodu/silnika, wykonania kopii zapasowej oprogramowania i ustalenia, czy faktycznie silnik ma potencjał by zwiększyć jego osiągi.

Poprawa mocy silnika – skąd bierze się „ukryta moc”

Silnik samochodowy ma znacznie większe możliwości niż w momencie opuszczenia taśmy produkcyjnej. Wynika to przede wszystkim z asekuracyjnego podejścia producenta (osiągi są zaniżone żeby zabezpieczyć się przed nadmierną eksploatacją spowodowaną choćby warunkami niezależnymi od producenta: jakość paliwa, serwisowanie, sposób użytkowania) oraz z wymogu zachowania norm jakości emisji spalin etc.

Kolejną sprawą jest dostosowanie mocy silnika do regionu, w którym jest sprzedawany. Na przykład samochody sprzedawane w Europie mają takie same pojemności, momenty obrotowe, ale mniejsze moce (kwestia regulacji unijnych). Moc ta może być łatwo odblokowana.

Niezmiernie ważnym elementem chiptuningu jest Twój udział i sposób w jaki dbasz o samochód. Regularne serwisowanie, wymiana płynów i filtrów może spowodować odzyskanie kilku koni mechanicznych.

Chiptuning w Auto Centrum Serwisowe

Zapraszamy do ACS Łódź w celu sprawdzenia, czy w Państwa samochodzie możliwe jest zwiększenie mocy. Programowanie chip tuningu wykonywane jest za pomocą jednego z najlepszych sprzętów dostępnych na rynku – komputera KTAG. Polega na wgraniu nowego oprogramowania poprzez gniazda diagnostyczne do pamięci komputera samochodu. W starszych samochodach może być konieczna fizyczna ingerencja w strukturę sterownika. W obydwu przypadkach tuning musi być wykonany przez specjalistę z odpowiednim doświadczeniem.

Jeśli szukasz doświadczonego diagnosty z zakresu tuningu i chiptuningu koniecznie umów się na wizytę w Auto Centrum Serwisowe. Pamiętaj, modyfikacje są możliwe w samochodach wszystkich marek, a w ACS specjalizujemy się tuningu mocy silników samochodów z grupy Audi, Volkswagen, Skoda.

Chiptuning Łódź – cena

Cena chiptuningu w Auto Centrum Serwisowe przy ul. Przybyszewskiego uzależniona jest kilku czynników, m.in.: marki i modelu auta, jego rocznika czy fabrycznej mocy silnika. Jeśli chcesz poznać dokładną cenę chip tuningu w Łodzi skontaktuj się z naszym serwisem.