Warsztat samochodowy ACS

W ACS Łódź możesz skorzystać z następujących usług:

przegląd klimatyzacji

uzupełnianie czynnika chłodzącego

naprawa układu klimatyzacji

dezynfekcja (odgrzybianie) klimatyzacji,

wymiana filtra kabinowego

Pamiętajcie, że klimatyzacja wymaga regularnego serwisowania!

Napełnianie:

Napełnianie układu klimatyzacji (czynnikiem chłodzącym) jest podstawową czynnością serwisową. Samochodowy układ klimatyzacji traci rocznie do kilkunastu % czynnika.

  • sprawdzenie szczelności instalacji,
  • sprawdzenie poziomu czynnika chłodniczego,
  • czyszczenie układu i wymiana czynnika,
  • kontrola i ewentualne uzupełnienie oleju w układzie,
  • sprawdzenie wydajności układu chłodniczego.
  • Przegląd klimatyzacji zaleca się co 15 000 km lub minimum raz do roku.

Odgrzybianie:

W czasie pracy układu klimatyzacji zbierająca się wilgoć razem z brudem i kurzem to doskonałe warunki do rozwoju dla grzybów i bakterii. Przy włączonym nawiewie wraz ze strumieniem powietrza dostają się one do wnętrza pojazdu.

Producenci zalecają przeprowadzanie oczyszczania i dezynfekcji klimatyzacji co 15 000 km lub raz do roku.

  • zabija wirusy i bakterie;
  • usuwa groźne alergeny: pleśnie, grzyby, roztocza;
  • neutralizuje nieprzyjemne zapachy (dym papierosowy, zapach stęchlizny, pleśni, zapachy zwierząt domowych).

Naprawa:

Klimatyzacja, tak jak wszystko w samochodzie, może ulec uszkodzeniu. Jest wiele potencjalnych przyczyn usterek, ponieważ klimatyzacja samochodowa składa się z dużej liczby elementów. Najczęściej są to: brak okresowego serwisowania, zużycie elementów, zdarzenia losowe (kolizje, wypadki itp.)
Usunięcie wcześnie wykrytej usterki jest zdecydowanie tańsze niż naprawa całego układu klimatyzacji.

W ACS przeprowadzamy kontrolę szczelności układu, wymianę podzespołów, uszczelnienie układu klimatyzacji, wymianę zaworów, dysz i przewodów układu klimatyzacji, wymianę filtrów.

W naszym centrum oferujmy Państwu szeroki zakres usług serwisowych. Składają się na nie m.in.: naprawa samochodów, okresowe badania techniczne, lakiernictwo, blacharstwo i wulkanizacja. Specjalizujemy się w laserowej geometrii kół, diagnostyce komputerowej samochodu oraz wymianie szyb. Wykonujemy również prace związane z układem hamulcowym – wymiana bębnów i klocków hamulcowych, układem napędowym – wymiana łożyska koła i przegubu, jak i układem chłodzenia – naprawa i regeneracja pomp wody. Nasi wysoce wykwalifikowani pracownicy są do Państwa dyspozycji także w przypadku prac dotyczących układu kierowniczego oraz zwieszenia. W AC Serwisowe proponujemy również samochody zastępcze, opony zimowe, letnie i wielosezonowe, jak i naprawę elektryki i elektroniki samochodowej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą!